Welcome to Poplar Bluff Trailer. Southeast Missouri's Full-Service Trailer Dealership with Parts, Service, Repair, Sales, and Financing in 1 convenient location. Over 400+ Units in Stock to include Trailers of all kinds, Truck beds, Golf Carts and Implements. We are located just off Hwy 60 East of Poplar Bluff and T Hwy Intersection. 573-686-7273. All our products are listed with price on our website at Poplarblufftrailer.com See this unit at: https://www.poplarblufftrailer.com/New-Inventory-2027-Maxx-D-Trailers-Trailer-LKX10230-30-x-102-25-9k-Gooseneck-Flatbed-W-MAXX-Ramps-25-5-Poplar-Bluff-MO-18643852 MAXX-D LKX10230 30' 25.9k Gooseneck Flatbed Specifications MAXX-D LKX10230 30' x 102" 25.9k Gooseneck Flatbed W/ MAXX Ramps (25+5) General & Capacity Model: LKX Low-Pro Tandem Dual Flatbed Dimensions: 102" Wide x 30' Long (25' Flat + 5' Dovetail) GVWR: 25990 lbs Floor: 2x8 Treated Wood Floor Color: MAXXD Wet Black & Primer Axles Tires & Suspension Axles: 2 - 12000 lb Electric Brake Axles Configuration: Tandem Dual Wheels Suspension: Slipper Spring Suspension Tires: Duals (9) ST235/85R16 G-Rated Radial Tires Spare: Spare Tire and Mount Included Frame & Construction Main Frame: 12" x 19lb Heavy I-Beam Frame Stability: Integrated Torque Tube for Anti-Flex Performance Neck: Standard Height I-Beam Neck with Front Toolbox Cross-Members: 3" I-Beam on 16" Centers Outer Frame: 6" Channel Outer Frame Loading & Cargo Control Dovetail: 5' Dovetail Ramps: Heavy Duty MAXXD-OUT Ramps Winch Ready: Integrated Winch Plate in Neck Electrical & Equipment Lighting: Flushmount LED Lights Wiring: Sealed Wiring Harness Jacks: Dual 10000 lb Drop-Leg Jacks Towing & Security Coupler: 2-5/16" 30K Round Gooseneck Coupler Warranty & Pricing Structural Warranty: 5 Year Structural Warranty Comprehensive Warranty: 2 Year Comprehensive Warranty Note: All prices listed are for Cash or Check internet price only