Welcome to Poplar Bluff Trailer. Southeast Missouri's Full-Service Trailer Dealership with Parts, Service, Repair, Sales, and Financing in 1 convenient location. Over 400+ Units in Stock to include Trailers of all kinds, Truck beds, Golf Carts and Implements. We are located just off Hwy 60 East of Poplar Bluff and T Hwy Intersection. 573-686-7273. All our products are listed with price on our website at Poplarblufftrailer.com See this unit at: https://www.poplarblufftrailer.com/New-Inventory-2027-Maxx-D-Trailers-Cargo-Trailer-H5X10224-24-x-102-10k-Car-Hauler-W-Drive-Over-Fenders-Poplar-Bluff-MO-18643854 MAXX-D H5X10224 24' 10k Buggy Hauler Specifications MAXX-D H5X10224 102" x 24' 10k Buggy Hauler W/ Drive Over Fenders General & Capacity Model: H5X Buggy Hauler Dimensions: 102" Wide x 24' Long GVWR: 9990 lbs Floor: 2x8 Treated Wood Floor Color: MAXX-D Wet Black & Primer Powder Coat Axles Tires & Suspension Axles: 2 - 5200 lb Brake Axles Suspension: Slipper Spring Suspension Tires: ST225/75R15 D Radial Tires Wheels: Heavy Duty Steel Wheels Fenders: Heavy Duty Drive-Over Fenders Frame & Construction Main Frame: 5" Channel Frame Tongue: 5" Channel Wrap Tongue with Integrated Toolbox Cross-Members: 3" Channel on 16" Centers Cargo Control: Stake Pockets and Rubrail Tie-Downs: 8 - 1/2" D-Rings Winch Ready: Winch Plate Integrated in Front Spare: Spare Tire Mount Included Loading & Stability Dovetail: 2' Dovetail for Optimized Loading Angle Ramps: 5' Slide-In Ramps Support: Rear Stabilizer Jacks Included Electrical & Equipment Lighting: Flushmount LED Lights Wiring: Sealed Wiring Harness Towing & Security Coupler: 2-5/16" Adjustable Coupler Jack: 7000 lb Drop-Leg Jack Warranty & Pricing Structural Warranty: 5 Year Structural Warranty Comprehensive Warranty: 2 Year Comprehensive Warranty Note: All prices listed are for Cash or Check internet price only